Peňažný príspevok na bezbariérovú úpravu bytu

Aké sú konkrétne kroky pri vybavovaní?

Všeobecné informácie 

Účelom peňažného príspevku na úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže je odstránenie bariér v byte, rodinnom dome alebo garáži občana s ťažkým zdravotným postihnutím s cieľom dosiahnuť ich bezbariérovosť. Peňažný príspevok na úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže možno poskytnúť aj na úpravu vstupu do bytového domu a na úpravu prístupu k výťahu.

Podmienky nároku

Podmienky nároku na príspevok na úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže sú:

Výška príspevku

Výška peňažného príspevku na úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže sa určuje percentuálnou sadzbou v závislosti od ceny úpravy a príjmu občana s ťažkým zdravotným postihnutím, maximálne vo výške 6 638,78 €, pri úprave garáže maximálne vo výške 1 659,70 €. Cena potrebnej úpravy bytu alebo rodinného domu je najviac 18256,66 € a cena potrebnej úpravy garáže je najviac 1 659,70 €. Súčet poskytnutých peňažných príspevkov na úpravu v období 7 rokov nesmie presiahnuť 8 298,48 €.
Peňažný príspevok sa poskytne na základe dokladu o cene úpravy.

Viac informácií získate na stránke Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR , alebo v priloženom dokumente na stiahnutie tu.
  

byt, dom, garaz, murarske prace, byvanie, bytove jadro, rekonstrukcia bytu, podlaha, podlahy, prestavba, kupelne, kupelky, panelov, buranie, stolarstvo, stavebne, nabytkove, penazny prispevok, piestany, ZTP, bezbarierovy, postihnutie, rekonštrukcia, kúpelne, kúpelky, búranie, stolárstvo, stavebné, nábytkové, peňažný príspevok, piešťany, ZŤP, bezbariérový, murárske práce, malovanie, maľovanie, stierkovanie